טלפון 052-2645276

אלבום הריון - כתבה ממגזין "יומן הריון"

 

ידוע ש"ההריון מוציא את המיטב מכל אישה". זו הסיבה לכך שכל אישה הופכת לדוגמנית לרגע, ושוק צילומי הנשים ההרות פורח. לצלם כל הדרך ללידה
מאת:תומר קרן

                

זמן ההריון הוא תקופה יוצאת דופן לכל אישה. זה מתחיל בבחילות ונגמר לרוב באפידורל. באמצע חלים שינויים ביולוגיים, ההורמונים משתוללים ויש חשק גדול לאוכל. זה אולי נשמע כמו תקופה לא פוטוגנית במיוחד, אבל דמי מור כבר הוכיחה לעולם שהריון יכול להיות גם חושני ומרתק. נראה שזו הסיבה לכך שצילום הריון, שעד לפני עשור נחשב לנישה קטנה, הפך באחרונה לאופנה שסחפה אחריה צלמים רבים. נשים רבות אינן מסתפקות עוד בצילום חובבני של הבעל, ומשקיעות בצילום מקצועי לפחות כמו שהן משקיעות בדולה )תומכת לידה( או בחדר לידה פרטי. אפשר להצטלם עם בני הזוג, עם ילדים ואפילו עם כלבים, בסטודיו או על שפת הים, בעירום או בבגדים, כי באמנות כמו באמנות אין דבר כזה שאין דבר כזה.
צילום ההריון התפתח מאוד בשנים האחרונות, וכיום ניתן לראות קמפיינים עם דוגמניות בהריון ואפילו תערוכות בנושא. אחת הצלמות העוסקות בתערוכות מקצועיות היא קרן לגזיאל, שמתמחה ב צילום הריון, תינוקות, ילדים, משפחה ואופנה. "בטיוליי הרבים בעולם צילמתי נופים ייחודיים, אנשים מתרבויות שונות, טקסטורות ואובייקטים שונים מתוך רצון להראות את העולם מזווית לא שגרתית. לכן גם פניתי לנישה של צילום הריון, המאפשרת לכל אישה להיות ייחודית. כמו שאין שתי טביעות אצבע דומות - כך אין הריון אחד שדומה לאחר, וזה מה שהופך את הצילום לחוויה".
הצילומים מתקיימים בסטודיו של לגזיאל באווירה מיוחדת שכוללת מוזיקה, קטורת והרבה נרות. באווירה כזו, היא אומרת, נשים מרגישות משוחררות יותר, ואפילו מי שמתנגדת בהתחלה להוריד את המעיל מוצאת את עצמה בסוף הצילומים בתחתונים. "אני אוהבת לצלם  את הגוף הנשי, ואני חושבת שאישה בהריון היא הדבר הכי פוטוגני שיש. גם נשים שמנות נראות נהדר בצילומים. זה נכון מה שאומרים, שהריון מוציא מהאישה את היופי שבה".
אבל לרוב הנשים בהריון יש אגן גדול יותר וירכיים עבות יותר. איך מתגברים על זה בצילום?
"לרוב אני מצלמת רק את פלג הגוף העליון, וכך אני ע0וקפת את הבעיות האלה. אבל אם אני מצלמת גוף שלם אני מתגברת על דברים לא אסתטיים באמצעות טכניקות מסוימות, כמו משחק בתאורה וזוויות צילום. עם אווירה נכונה, הנחיה נכונה, תאורה מתאימה, איפור מתאים ו... קצת פוטושופ, כולן נראות בצילומים יפות ורזות".
אילו טיפים תיתני לבעל שמצלם את אשתו בהריון?
"לשים דגש על הקומפוזיציה של הצילום, ולדעת היכן לחתוך את התמונה - לרוב כדאי לעשות זאת מעל הברך. מומלץ להיות תמיד בגובה של האובייקט, כלומר הבטן. בכל מקרה של צילום פנים חשוב להשתמש בפלאש ובתאורה ממוקדת".
מה יהיה הטרנד הבא בתחום?
"אני צופה שנושא צילומי ההריון יהיה חלק משגרת ההריון, כפי שקורה בארצות הברית. יותר ויותר נשים וזוגות יפנו לצילום מקצועי ויצטלמו עם הבטן. גם צילום תינוקות כמה שבועות לאחר הלידה, המכונה ' ,'New born ייהפך לטרנדי. ההורים יגיעו לצילומי סטודיו כשהזאטוט עוד קטן וישתפו את כל המשפחה בחוויה".