טלפון 052-2645276

היריון - כאבי גב בזמן היריון

כאבי גב  בזמן הריון
באדיבות מירה ניסן  מטפלת ומרצה לרפואה סינית

כאבי גב אלה מקורם בשינוי מבנה האגן בזמן הריון, בבטן הגדלה ו"נזרקת" קדימה, בעלייה במשקל ולכן בעומס על פלג הגוף התחתון .
האם ניתן לעזור לכאבי גב בזמן הריון? האם מותר לבצע טיפול סיני בזמן הריון ? 
גם ברפואה סינית וגם ברפואה קונבנציונאלית מנסים בזמן הריון, להמנע מהתערבויות ככל שניתן .
אך כאשר הבעיה הבריאותית מתעצמת והנזק של המנעות מטיפול גדל - מתערבים ומטפלים. כך הדבר בבחילות והקאות קשות בזמן הריון, וכך הדבר בכאבי גב תחתון .
כאשר מדובר בכאב גב תחתון המופיע לזמן קצר ולעיתים רחוקות ניתן להמנע מטיפול סיני ולשפר את המצב במנוחה, תרגילי מתיחות באופן יום יומי ויציבה נכונה.
אך כאשר כאבי הגב גורמים לפגיעה משמעותית באיכות החיים: כאב עז, חוסר יכולת ללכת, לעמוד או לשבת, חוסר יכולת לישון בלילה, הקרנות לרגליים, כמובן שיש לטפל וניתן לטפל בצורה בטוחה ויעילה.
הימנעות מטיפול במצבים חמורים עלולה להוביל לנזק לדיסק ולחוליות שיימשך גם לאחר ההריון !
כיצד מטפלים בכאב הגב בזמן הריון ?
א. ישנם מספר קטן של חוקים מה מותר ומה אסור לבצע בטיפול באישה ההרה. כל מטפל רציני מוסמך יודע התוויות אלה ופועל בהתאם .
ב. מכיוון שהגורם לכאבי הגב הוא השינוי בהחזקת האגן והשלד ניתן להוריד את המתח מהגב התחתון ולשפר משמעותית את הכאב גם מבלי לגעת כלל בגב התחתון ובאזורים הסמוכים לרחם. ישנן נקודות דיקור בטוחות לחלוטין בהריון הנמצאות בגפיים למטרה זו .
ג.כאשר ההריון מתקדם יותר- מעבר לשבוע 20, ניתן בעת הצורך לטפל בצורה בטוחה גם בגב תחתון בדיקור ובטווינה- פיזיותרפיה סינית, זאת על מנת לשחרר את שרירי הגב שנושאים משקל רב כבר תקופה ארוכה, וכן להפחית לחץ מחוליות הגב התחתון ולמנוע כאב עז והקרנות לרגליים .

בעזרת טיפול תחזוקה כל מספר שבועות ניתן  לשפר בצורה דרמתית את כאבי הגב בזמן ההריון, לשפר את איכות החיים ולאפשר לאישה לחזור וליהנות מתקופה מיוחדת זו בחייה !

כאבי גב בזמן היריון
באדיבות מירה ניסן  מטפלת ומרצה לרפואה סינית

כאבי גב אלה מקורם בשינוי מבנה האגן בזמן ההיריון, בבטן הגדלה וה"נזרקת" קדימה, בעלייה במשקל ולכן בעומס על פלג הגוף התחתון.
האם ניתן לעזור לכאבי גב בזמן ההיריון? האם מותר לבצע טיפול סיני בזמן ההיריון?
גם ברפואה סינית וגם ברפואה קונבנציונאלית מנסים בזמן ההריון, להימנע מהתערבויות ככל שניתן .
אך כאשר הבעיה הבריאותית מתעצמת והנזק של הימנעות מטיפול גדל 
 מתערבים ומטפלים. כך הדבר בבחילות והקאות קשות בזמן היריון, וכך הדבר בכאבי גב תחתון .
כאשר מדובר בכאב גב תחתון המופיע לזמן קצר ולעתים רחוקות ניתן להימנע מטיפול סיני ולשפר את המצב במנוחה, תרגילי מתיחות באופן יום יומי ויציבה נכונה.
אך כאשר כאבי הגב גורמים לפגיעה משמעותית באיכות החיים: כאב עז, חוסר יכולת ללכת, לעמוד או לשבת, חוסר יכולת לישון בלילה, הקרנות לרגליים, כמובן שיש לטפל וניתן לטפל בצורה בטוחה ויעילה.
הימנעות מטיפול במצבים חמורים עלולה להוביל לנזק לדיסק ולחוליות שיימשך גם לאחר ההיריון! 
כיצד מטפלים בכאב הגב בזמן היריון?
א. ישנם מספר קטן של חוקים מה מותר ומה אסור לבצע בטיפול באישה ההרה. כל מטפל רציני מוסמך יודע התוויות אלה ופועל בהתאם.
ב. מכיוון שהגורם לכאבי הגב הוא השינוי בהחזקת האגן והשלד ניתן להוריד את המתח מהגב התחתון ולשפר משמעותית את הכאב גם מבלי לגעת כלל בגב התחתון ובאזורים הסמוכים לרחם. ישנן נקודות דיקור בטוחות לחלוטין בהיריון הנמצאות בגפיים למטרה זו.
ג. כאשר ההיריון מתקדם יותר (מעבר לשבוע 20), ניתן בעת הצורך לטפל בצורה בטוחה גם בגב תחתון בדיקור ובטווינה 
– פיזיותרפיה סינית, זאת על מנת לשחרר את שרירי הגב הנושאים משקל רב כבר תקופה ארוכה, וכן להפחית לחץ מחוליות הגב התחתון ולמנוע כאב עז והקרנות לרגליים .

בעזרת טיפול תחזוקה כל מספר שבועות ניתן לשפר בצורה דרמטית את כאבי הגב בזמן ההיריון, לשפר את איכות החיים ולאפשר לאישה לחזור וליהנות מתקופה מיוחדת זו בחייה !